Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Професійний стандарт “Технік-мехатронік”

Професійний стандарт “Технік-мехатронік”, затверджений наказом Міністерства економіки України від 12 січня 2022 року, № 85-22
  • Порядок присвоєння/підтвердження/визнання кваліфікації
  • Зразок заяви про присвоєння/підтвердження професійної кваліфікації

  • Перелік документів, які додаються до заяви здобувача:
    • оригінал та копія документа, що посвідчує особу, передбаченого Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи. що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». При наявності ID-картки мати додаток - копію довідки або витяту з реєстру про реєстрацію місця проживання;
    • копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків;
    • оригінал та копія документа державного зразка про середню освіту;
    • оригінал та копія документа державного зразка про передвищу та вищу (за наявності);
    • оригінал та копія документа державного зразка про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень (за наявності);
    • оригінал та копія документів про освіту, отриманих в іншій країні, перекладених українською мовою та визнаних в Україні відповідно до законодавства (за наявності);
    • копії документів, що засвідчують факт трудових відносин (за наявності) та документа, що засвідчує стаж роботи з виконання робіт за даною кваліфікацією (за наявності);
    • медична довідка за формою 086/о;
    • одна фотокартка розміром 3x4;
    • інші документи

    Нормативно-правова база:
    1. Постанова Кабінету Міністрів України № 956 від 15.09.2021 р. «Про затвердження Порядку присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій кваліфікаційними центрами»
    2. Наказ Міністерства освіти і науки України № 452 від 22.04. 2021 р. «Про затвердження Типового положення про кваліфікаційний центр»
    3. Постанова Кабінету Міністрів України № 986 від 22.09.2021 р. «Порядок акредитації кваліфікаційних центрів»
    4. Постанова Кабінету Міністрів України № 620 від 16.06.2021 р. «Про затвердження Положення про Реєстр кваліфікацій»
    5. Постанова Кабінету Міністрів України № 576 від 02.06.2021 р. «Про затвердження Порядку визнання в Україні професійних кваліфікацій, здобутих в інших країнах»


    Матерально-технічні засоби

    Дидактичні системи з електротехніки FESTO (Німеччина)

    Комплект обладнання ТП1011
    Цей навчальний пакет призначений для навчання основам електротехніки та електроніки. Він містить базовий блок живлення, універсальну панель роз’ємів, набір компонентів для електротехніки/електроніки, набір перемичок і лотки для обладнання.
    Додаткова інформація
    Універсальна патч-панель у цьому навчальному пакеті використовує перевірену сітку 19 мм. Універсальна патч-панель і базовий блок живлення, який включає функціональний генератор, формують основу, на якій можуть використовуватися набори компонентів цифрової техніки та технології керування. За допомогою набору компонентів можна виконати всі основні тести постійного, змінного струму та напівпровідникових технологій, а також перевірити основні електронні схеми. Панель зберігання забезпечує порядок і структуру завдяки чітко позначеним слотам

    Розширювальний набір компонентів для монтажної та релейної технології TP 1022
    Розширювальний набір компонентів TP1022 розширює комплекти обладнання TP 1011 і TP 1011-M. Він знайомить з електромонтажем і технологіями промислового управління, дає змогу працювати із практичними сценаріями в реалістичних проєктах.
    Додаткова інформація
    Набір компонентів розширення з електромонтажною та релейною технікою розширює комплекти обладнання TP 1011 і TP 1011-M, основи електротехніки/електроніки. Плагінні компоненти (включно з TP 1011 або TP 1011-M) використовуються для ознайомлення учнів з електромонтажем і технологією промислового управління. Студенти працюють із практичними сценаріями навчання в реалістичних проєктах. Це включає в себе планування, конструювання та тестування різноманітних базових схем. Набір компонентів розширення складається з плагінів на панелі зберігання. Плагінні компоненти розміщуються на патч-панелі EduTrainer у сітці 19 мм. Символи й електричні значення надруковані у верхній частині кожного плагінного компонента. У разі несправності плагінні компоненти можна легко відкрити й відремонтувати.

    Комплект обладнання TP1013 — Основи технології керування TP 1013
    Цей навчальний пакет пояснює основи систем з замкнутим циклом. Він включає Combiboard Digital та EduTrainer® для систем замкнутого циклу, набір компонентів для таких систем та лотки для обладнання.
    Додаткова інформація
    Навчальний комплект «Основні принципи технології керування» забезпечує швидкий і легкий для розуміння вступ до теми контролерів і керованих систем. Особлива увага приділяється вивченню базової термінології та принципів технології керування, роботі різних контролерів і структурованому аналізу вимог до керованих систем. Шляхи та засоби аналізу та розв’язання задач керування показані та детально розглянуті в рамках практичних експериментів під час виконання лабораторних робіт. Набір обладнання дозволяє швидко і гнучко підключати різні контролери і таким чином дозволяє виконувати швидке тестування їх роботи на основі взаємодії з керованими системами різних типів.



    Дидактичні системи з гідравліки FESTO (Німеччина)

    Гідравліка базового рівня – комплект навчального обладнання TP 501
    Міцна основа для практичного навчання та підвищення кваліфікації у сфері гідравлічних технологій керування Викладання основ технології гідравлічного керування забезпечується завдяки комплекту навчального обладнання з гідравліки базового рівня (TP 501). Вивчаються теми з фізичних основ гідравліки, а також з функцій та використання гідравлічних компонентів. За допомогою комплекту навчального обладнання можна збирати прості гідравлічні схеми керування.
    Додаткова інформація
    Навчальний комплект «Основні принципи технології керування» забезпечує швидкий і легкий для розуміння вступ до теми контролерів і керованих систем. Особлива увага приділяється вивченню Кількість і конструкції компонентів комплекту оптимально підібрано для навчальних проєктів. Це дозволяє легко, наочно та ефективно вивчати відповідні теми. Компоненти можна монтувати на профільній плиті з кроком 50 мм однією рукою без використання інструментів. Усі гідравлічні й електричні під’єднання розташовані у верхній частині компонентів, що забезпечує легкий доступ до них. Гідравлічне під’єднання виконується без інструментів за допомогою муфт з неіржавної сталі з низьким рівнем протікання. З’єднувальний ніпель і з'єднувальна гільза самоущільнюються під час роз’єднання і витримують тиск до 12 МПа. Давачі тиску, температури та витрати можна використовувати в будь-якій точці з’єднання. Електричні компоненти оснащені безпечними гніздами 4 мм або промисловими вставними з’єднувачами M8/M12. Всі компоненти промислової якості. Компоненти постачаються у практичних органайзерах. Органайзери поміщаються як у шухляди лабораторних меблів, так і в систейнер. Наліпки для маркування місця зберігання компонентів в органайзері входять у комплект постачання.

    Пропорційна гідравліка базового рівня — комплект навчального обладнання TP 701
    Набір приладів для пропорційної гідравліки, базовий рівень (TP 701) передає інформацію про пропорційні клапани, а також їхні функції та керування за допомогою пропорційних підсилювачів і карт заданих значень. Таким чином, можливе створення, налаштування та запуск простих пропорційних регуляторів.
    Додаткова інформація
    Кількість і конструкції компонентів комплекту оптимально підібрано для навчальних проєктів. Це дозволяє легко, наочно та ефективно вивчати відповідні теми. Компоненти можна монтувати без використання інструментів на профільній плиті з кроком 50 мм або в монтажній рамі ER. Усі гідравлічні й електричні під’єднання розташовані у верхній частині компонентів, що забезпечує легкий доступ до них. Гідравлічне під’єднання виконується без інструментів за допомогою муфт з неіржавної сталі з низьким рівнем протікання. З’єднувальний ніпель і з'єднувальна гільза самоущільнюються під час роз’єднання і витримують тиск до 12 МПа. Давачі тиску, температури та витрати можна використовувати в будь-якій точці з’єднання. Електричні компоненти оснащені безпечними гніздами 4 мм або промисловими вставними з’єднувачами M8/M12. Всі компоненти промислової якості. Компоненти постачаються у практичних органайзерах. Органайзери поміщаються як у шухляди лабораторних меблів, так і в систейнер. Наліпки для маркування місця зберігання компонентів в органайзері входять у комплект постачання.



    Дидактичні системи з пневматики FESTO (Німеччина)

    Пневматика базового рівня — комплект навчального обладнання TP 101
    Навчальний комплект з пневматики, базовий рівень (TP 101) дозволяє вивчати основи техніки пневматичного керування. Вивчаються теми щодо фізичних основ пневматики, а також щодо функцій та використання пневматичних компонентів. Поєднання теоретичних тем з навчальним обладнанням забезпечують чіткі проєктні завдання.
    Додаткова інформація
    Кількість і конструкції компонентів комплекту оптимально підібрано для навчальних проєктів. Це дозволяє легко, наочно та ефективно вивчати відповідні теми. Компоненти можна монтувати однією рукою на профільній плиті з кроком 50 мм без використання інструментів, що дозволяє створювати найрізноманітніші пневматичні системи керування. Усі пневматичні з'єднання розташовані у верхній частині компонентів, що забезпечує легкий доступ до них. Пневматичні компоненти оснащені вставними гвинтовими з’єднаннями для пластикових трубок 4 x 0,75 мм зовнішнього діаметру трубопровода. Всі компоненти промислової якості. Компоненти постачаються у практичних органайзерах. Органайзери поміщаються як у шухляди лабораторних меблів, так і в систейнер. Наліпки для маркування місця зберігання компонентів в органайзері входять у комплект постачання.



    Дидактичні системи з сенсорної техніки FESTO (Німеччина)

    Давачі виявлення об'єктів — комплект навчального обладнання TP 1311
    Використання давачів в техніці автоматизації Навчальний комплект давачів для виявлення об'єктів (TP 1311) детально охоплює конструкцію, функції та сфери застосування різних давачів. Особливо варто відзначити вибір давачів відповідно до потреб застосування.
    Додаткова інформація
    У комплект приладів входять давачі з аналоговими та цифровими вихідними сигналами, причому основна увага приділяється цифровим сигналам. Ці давачі називаються безконтактними. У комплект входять наступні давачі: магнітні, індуктивні, оптичні, ємнісні, а також індуктивні давачі з аналоговим вихідним сигналом. Компоненти можна монтувати однією рукою на профільній плиті з кроком 50 мм або в монтажній рамі ER без використання інструментів, що дозволяє створювати найрізноманітніші схеми. Усі електричні під’єднання розташовані у верхній частині компонентів, що забезпечує легкий доступ до них. Електричні компоненти оснащені безпечними гніздами 4 мм. Всі компоненти промислової якості. Компоненти постачаються у практичних органайзерах. Органайзери поміщаються як у шухляди лабораторних меблів, так і в систейнер. Наліпки для маркування місця зберігання компонентів в органайзері входять у комплект постачання.



    Дидактичні системи з електрогідравлічних систем FESTO (Німеччина)

    Комплект навчального обладняння для розширення гідравліки базового рівня до електрогідравліки базового рівня TP 501 – TP 601
    За наявності комплекту навчального обладнання з гідравліки базового рівня (TP 501) з додатковим комплектом розширюється спектр функцій до повного комплекту навчального обладнання з електрогідравліки базового рівня (TP 601).
    Додаткова інформація
    Додаткові комплекти навчального обладнання — це економічний спосіб розширити певні комплекти до іншого навчального комплекту. Компоненти можна монтувати однією рукою без використання інструментів на профільній плиті з кроком 50 мм або в монтажній рамі ER. Усі гідравлічні й електричні під’єднання розташовані у верхній частині компонентів, що забезпечує лугкий доступ до них. Гідравлічне під’єднання виконується без інструментів за допомогою муфт з неіржавної сталі з низьким рівнем протікання. З’єднувальний ніпель і з'єднувальна гільза самоущільнюються під час роз’єднання і витримують тиск до 12 МПа. Давачі тиску, температури та витрати можна використовувати в будь-якій точці з’єднання. Електричні компоненти оснащені безпечними гніздами 4 мм або промисловими вставними з’єднувачами M8/M12. Всі компоненти промислової якості. Компоненти постачаються у практичних органайзерах. Органайзери поміщаються як у шухляди лабораторних меблів, так і в систейнер. Наліпки для маркування місця зберігання компонентів в органайзері входять у комплект постачання.



    Дидактичні системи з електропневматичних систем FESTO (Німеччина)

    Сигналізатор і розподільник, електричний
    Пристрій містить звукову сигналізацію та вісім світлових індикаторів з підключеннями та три шини для блока живлення. Наскрізні пари патронів на лампу дозволяють використовувати елемент як розподільник.


    Реле, 3-кратне
    Пристрій містить три реле з клемами і двома шинами для блока живлення.



    Таймер 2-кратний
    Елемент містить реле часу із затримкою вимкнення та затримкою включення. Обидва реле часу можна плавно регулювати за допомогою поворотної ручки на потенціометрі.


    Установний лічильник, електронний
    Установний лічильник містить клеми для підрахунку імпульсів, встановлення контактів і імпульсів скидання, а також дві шини для блока живлення..




    Дидактичні системи з автоматизації FESTO (Німеччина)

    Основні принципи контактних схем TP 1211
    Основні принципи технології керування
    Основні схеми керування займають своє місце в сучасній техніці автоматизації, оскільки прості завдання з автоматизації все ще реалізуються за допомогою недорогих схем безпеки.
    Додаткова інформація
    Реалістичні проекти виконуються з використанням комплекту обладнання та практичних занять. Конструкція, функції та галузі застосування компонентів пояснюються разом з їх використанням. Вибір правильних комутаційних елементів і обладнання так само важливий, як і правильне використання та налаштування захисних пристроїв. Загальні принципи роботи пояснюються на прикладах і вичерпно подаються базові знання з технологій керування контактами. Примітка. Цей навчальний пакет поставляється в розібраному вигляді. Запобіжні з’єднувачі повинні бути зібрані кінцевим користувачем.

    SIMATIC S7-300
    SIMATIC S7-300 — це міні-система ПЛК для низького та середнього діапазонів продуктивності. Модульна конструкція без вентиляторів, проста реалізація розподілених структур і зручне використання роблять SIMATIC S7-300 економічно ефективним і зручним рішенням для найрізноманітніших завдань у низькому та середньому діапазонах продуктивності.
    Додаткова інформація

  • Модульна міні-система ПЛК для низьких і середніх діапазонів продуктивності
  • З широким набором модулів для оптимальної адаптації до завдання автоматизації
  • Гнучке використання завдяки простому впровадженню розподілених структур і різноманітних мереж
  • Зручне використання та нескладний дизайн без вентилятора
  • Можна без проблем розширити при збільшенні завдань
  • Висока продуктивність завдяки ряду вбудованих функцій
  • SIMATIC S7-1200
    Контролери SIMATIC S7-1200 є розумним вибором для компактних рішень автоматизації з інтегрованими IO, функціями зв'язку та технологічними функціями для завдань автоматизації в діапазоні продуктивності від нижчого до середнього. Вони доступні в стандартній і безвідмовній версіях. Масштабовані контролери SIMATIC S7-1200 мають інтегровані входи та виходи, а також опції зв'язку та дозволяють модульне розширення. Цифрові та аналогові модулі введення та виведення, а також різні комунікаційні та спеціальні модулі забезпечують гнучку адаптацію до відповідних завдань автоматизації.

    Додаткова інформація


    Ефективна інженерія

  • Повна інтеграція контролерів SIMATIC у загальну інженерну структуру TIA Portal забезпечує інтегроване зберігання даних, концепцію розумної бібліотеки та єдину операційну філософію. Це робить використання універсальних функцій особливо легким.

  • Різноманітність варіантів діагностики
  • Ефективний аналіз помилок і швидка локалізація помилок за допомогою нової універсальної концепції відображення – звичайна текстова інформація в повідомленні про помилку на порталі TIA, на HMI та веб-сервері – скорочує час введення в експлуатацію та мінімізує простої виробництва. SIMATIC S7-1200 пропонує вам діагностичні функції, які вже інтегровані в систему, без необхідності будь-якого подальшого програмування.

  • Інноваційний дизайн
  • Базовий контролер SIMATIC S7-1200 може бути ідеально адаптований до поставлених завдань автоматизації завдяки широким можливостям розширення. Концепція модульної плати дозволяє легко розширити контролер без зміни фізичного розміру. Заміна пристрою проста, без перемонтування через клемники.

  • Інтегрована безпека
  • Відмовостійку автоматизацію так само легко програмувати, як і стандартну автоматизацію, а пристрої PROFIsafe підключаються через PROFINET.

  • Інтегрована технологія
  • Прості програми керування рухом, швидкі завдання підрахунку та вимірювання, а також системи керування замкнутим циклом (PID) інтегровані та можуть бути реалізовані без додаткових плат розширення.

  • Вбудована безпека
  • Захищений зв’язок, захист ноу-хау, захист від копіювання та захист доступу запобігають маніпуляціям, відкриттю та дублюванню блоків неавторизованими особами та таким чином захищають ваш алгоритм або процес.


  • Дидактичні системи з мехатроніки FESTO (Німеччина)

    Маніпуляційна станція
    Маніпуляційна станція MPS® C охоплює низку тем, зокрема виявлення та переміщення заготовок для компенсації різниці висот у виробничому процесі. Основна увага приділяється електричним лінійним осям і способам керування ними.

    Додаткова інформація
    Станція з електричним приводом оснащена гнучким двокоординатним маніпулятором. Для виявлення заготовки в тримачі використовується оптичний дифузний датчик. Пристрій переміщення забирає заготовки звідти за допомогою пневматичного захвату. Захват оснащений оптичним датчиком, який може розрізняти "чорні" та "нечорні" заготовки. На основі цих критеріїв заготовки розміщуються на різних каретках. Інші критерії сортування можуть бути визначені в поєднанні з іншими станціями. Заготовки також можуть передаватися на наступну станцію. Станція використовує компоненти промислового переміщення. Електрична лінійна вісь з двигуном постійного струму може дуже швидко позиціонувати заготовки, навіть у проміжних положеннях. Плоский лінійний циліндр з датчиком кінцевого положення слугує підйомним циліндром для осі Z. На підйомному циліндрі встановлений сучасний пневматичний лінійний захват. Датчик Opto, вбудований в щелепу захвата, виявляє заготовки.
    Клапанний колектор електричного модуля PicAlfa оснащений двома окремими одинарними електромагнітними клапанами. Це дозволяє користувачеві здійснювати прості розширення, наприклад, додавати магазин для штабелювання.


    З'єднувальна станція
    Станція поєднує в собі функції обробки "контроль" і "з'єднання".
    Станція оцінює вирівнювання заготовок і вирішує, чи повинна заготовка з отвором догори отримати кришку, чи заготовка з отвором донизу повинна бути пропущена через неї.
    Додаткова інформація
    З'єднувальна станція складається з розділювальної станції, яка доповнена модулем Pick & Place і вузлом шини. Модуль pick & place оснащений присоскою для з'єднання кришок заготовок і основ заготовок MPS. Станція може витягувати основи заготовок з потоку матеріалів або поміщати їх в потік матеріалів. Основа заготовки утримується в позиції з'єднання на дефлекторі. Завдяки розширенню вузла шини, модуль pick & place може використовуватися з різними протоколами в залежності від контролера. Функція станції полягає в наступному: Видалення заготовок з потоку матеріалів Поміщення заготовок в потік матеріалів Встановлення кришок заготовок на основи заготовок MPS Станція поєднує в собі функції обробки "контроль" і "з'єднання". У випадку функції контролю різно-орієнтованим заготовкам присвоюються певні властивості шляхом збору даних (фактичних значень) і порівняння їх із заздалегідь визначеними значеннями (заданими значеннями). Залежно від визначених властивостей запускається процес з'єднання або заготовка проходить через дефлектор. Заготовки повинні транспортуватися окремо, щоб не заважати ні диференціації заготовок, ні процесу з'єднання.


    Сортувальна станція
    Станція поєднує в собі функції обробки "контроль" і "з'єднання".
    Станція оцінює вирівнювання заготовок і вирішує, чи повинна заготовка з отвором догори отримати кришку, чи заготовка з отвором донизу повинна бути пропущена через неї.
    Додаткова інформація
    Сортувальна станція сортує заготовки на три жолоби. Заготовки, розміщені на початку конвеєрної стрічки, виявляються вилковим світловим бар'єром. Заготовки зупиняються пневматичним стопором для визначення їх характеристик. Датчики в модулі виявлення визначають матеріал і колір заготовки (чорний, червоний, металік). За допомогою дефлекторів з електричним приводом заготовки сортуються на відповідні жолоби. Світловідбиваючий датчик контролює рівень заповнення лотків.





    Сервіси

    Розклад

    Соціальні мережі

    Facebook
    YouTube

    Інформаційне партнерство

    Прес-центр
    Закон про вищу освіту
    © 2006-2024 Інформація про сайт